DXN

Jak spełnia się wizja

Przedstawiając firmę DXN musimy najpierw cofnąć się w czasie, poznać historię jej powstania. Aby uzyskać czysty obraz warto wiedzieć, jakie ludzkie i uczuciowe czynniki stoją za DXN, bo każda firma to nie tylko nazwa, budynki, produkty i pieniądze, to coś więcej, coś, co spowodowało, że powstała. Stworzenie każdej rzeczy poprzedza wyobrażenie i silne pragnienie, które przezwycięży opór i staje się rzeczywistością. Mogą to być zupełnie małe rzeczy – pierwsze kroki dziecka, nagroda książkowa zdobyta przez ucznia i naprawdę duże sprawy, które popychają świat do przodu.

Dr LimMarzeniem malezyjskiego lekarza dr Lim Siow Jin było wykorzystanie do ochrony zdrowia właściwości leczniczych badanego przez niego od długich lat króla ziół, grzyba Reishi. Dr Lim specjalizujący się w dziedzinie lecznictwa holistycznego 10 lat życia poświęcił badaniom ganodermy. Wyodrębnił 6 gatunków zawierających najwięcej substancji czynnych, opracował sposób ich hodowli i sposób ich przetwarzania w warunkach pozwalających na zachowanie właściwości leczniczych. Początkowo tylko stosował i popularyzował grzyby lecznicze, ale chciał zapoznać z nimi jak najwięcej ludzi, aby mogli korzystać z niesamowitych właściwości tych cudownych ziół.

Jego marzenia się spełniły. W roku 1993 założył firmę DXN, która jest dziś największym producentem ganodermy na świecie. Genialny pomysł – połączenie produktu codziennego spożycia z grzybem leczniczym o wielostronnym działaniu, ścisła kontrola jakości, produkcja, przetwarzanie, marketing i sprzedaż w jednej firmie przyniosły wyjątkowy sukces.

Dziś te produkty są konsumowane i stosowane w 100 krajach przez 6 milionów stałych klientów dzień w dzień. DXN to skrót od chińskiego słowa DEXIN – godny zaufania, uczciwy, życzliwy. Takim jest założyciel i takie jest jego urzeczywistnione marzenie.

Kocsó László chciał stworzyć taki biznes, w którym spełniłyby się jego marzenia – miećKocsó lászló1
więcej swobody i czasu dla rodziny
. Podczas poszukiwań, pojawiła się również myśl o network marketingu, jako o możliwości i wtedy wpadł na pomysł, żeby wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i zbudować wielki network marketing online. Marzył mu się biznes, w którym już w drodze do celu cieszyłby się każdą chwilą i mógł go w pełni zaakceptować.

A więc bezwzględnie szukał firmy, gdzie nie ma drogich pakietów wstępnych, w której są bezpłatne szkolenia a jej członkowie nie mogą stracić pieniędzy. Innej, niż te, gdzie dają tylko ogromne obietnice i kluczem jest budowa motywacji. Wyobraził sobie biznes, który można prowadzić w domu, gdzie wielkie słowa nie mają dużego znaczenia. Wierzył, że można to zrealizować.

Był przekonany, że w prawdziwym biznesie MLM nie chodzi o przekonanie kogoś, ale o informowanie. Chciał tak zbudować swój biznes, żeby mógł mówić zawsze o tym, dlaczego to dla niego jest dobre, dlaczego on w nim jest i stosuje te produkty. A potem ludzie sami zdecydują, czy chcieliby wypróbować i pracować w podobny sposób. Wiedział, że wiele piramid nadużywa pojęcia MLM i większość firm MLM mówi – przyprowadź 2 osoby i będziesz milionerem. Uważał, że prawdziwy MLM mówi o tym, że „jeśli ja jestem zadowolony z produktu, powiem to innym, powiedziałbym to również wtedy, jeśli by to nie był biznes MLM i jeśli ta osoba wierzy mi na tyle, żeby ten produkt wypróbować, to znaczy, że to naprawdę działa”.

O takim biznesie marzył i bardzo długo musiał szukać zanim znalazł odpowiednią firmę. Ale udało mu się.

DXN LOGOW tym biznesie wszystko tak działa, jak sobie wymarzył. Własne wyobrażenia i idea doktora Lim pięknie się połączyły, zespoliły w jedno i porwało ze sobą tysiące ludzi, których zafascynowały produkty, filozofia firmy, budowa i działanie sieci.

Mnie też oczarował świat DXN-u, ale w przeciwieństwie do czarów to, co obiecują nie jest iluzją, ale rzeczywistym, rzetelnym i bardzo przyjemnym w realizacji biznes. Przedsięwzięcie, w którym każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt, odpowiadający mu sposób pracy i jej intensywność, nie traci pieniędzy, a za to zyskuje poczucie własnej wartości, zdrowie, przyjaciół, wspaniałe programy. W tym biznesie ja też spełniam swoje marzenia, mam ich jeszcze wiele do spełnienia. Cieszę się każdą chwilą pracy, nawet w trudniejszych sytuacjach. Rozwijam się, co nie zawsze jest prostą sprawą. Muszę wychodzić ze swojej strefy komfortu, co często wiąże się z obawami a nawet strachem, ale gdy to przezwyciężam, osiągam nowy poziom, albo widzę jak osoby, które się przyłączyły są zadowolone z produktów, z poprawy zdrowia albo znalazły cel w życiu, to odczuwam dużą satysfakcję i przekonanie, że w odpowiednim czasie znalazłam się w odpowiednim miejscu!

A oto kilka oficjalnych danych o naszej firmie:

DXN holding

Gyár

Kierowany z centrali w Malezji DXN z powodzeniem realizuje koncepcję „One Dragon”, „One World One Market” i „One Mind”. Cały proces jest nadzorowany przez DXN, od uprawy grzybów i ich przetwarzania aż do działania marketingowego skierowanego na konsumentów. Światowej klasy system zarządzania DXN, jego działalność badawcza i rozwojowa oraz produkty o najwyższej jakości zapewniają sukces firmie DXN i jej współpracownikom.

„One Dragon”
Firma sama realizuje cały proces – produkcję, przetwarzanie i marketing – pod ścisłą kontrolą jakości.
„One World One Market”
Światowa możliwość przyłączenia się i jednolity system premiowy na całym świecie dla każdego dystrybutora, stałego klienta.
„One Mind”
Budowanie biznesu DXN jest wspólnym celem dla firmy i dla dystrybutorów, stałych klientów.
Plantacja grzybów Ganoderma

Ganoderma ültetvény

Plantacja ganodermy firmy DXN jest położona na powierzchni 70 hektarów. Jest to największa plantacja na świecie i pierwsza, która otrzymała certyfikat MS ISO 14001:2004 od Lloyd’s Register Quality Assurance w lipcu 2000r. Certyfikat ten potwierdza, że wszystkie procesy uprawy ganodermy odpowiadają normie MS ISO 14001:2004 i spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Ochrony Środowiska.
W listopadzie 2007r Malezyjskie Ministerstwo Rolnictwa akredytowało plantację Lingzhi DXN do Malezyjskiego Bioplanu, co oznacza, że spełnia ona wymogi normy MS 1529:2001, a także wymogi Dyplomowanej Bio Plantacji.

Zakład produkcji suplementów DXN rozpościera się na powierzchni 34,000 metrów kwadratowych i został wyposażony w urządzenia na światowym poziomie. Jest to pierwszy zakład przerobu ganodermy, który w Malezji otrzymał dyplom TGA (Ewidencja Wyrobów o Leczniczym Działaniu) od Ministerstwa Zdrowia Australii i otrzymał od Lloyd’s Register Quality Assurance certyfikat MS ISO 9001 2000 we wrześniu 1999r. Wśród pierwszych otrzymał dyplom GMP (Dobra Metoda Produkcji) od Krajowego Instytutu Farmaceutycznego Ministerstwa Zdrowia Malezji.

Firma DXN posiada dwa zakłady przerobu kawy o łącznej powierzchni 42.000 metrów kwadratowych w obiekcie na światowym poziomie, gdzie produkują artykuły żywnościowe i napoje.

Spirulina

Nowo powstała fabryka DXN składa się z działu kosmetycznego oraz z działu produkcji soków owocowych i enzymów. W sierpniu 2007r produkcja wyrobów kosmetycznych otrzymała dyplom GMP od Krajowego Instytutu Farmaceutycznego Ministerstwa Zdrowia Malezji. Fabryka ta zajmuje powierzchnię około 70.000 metrów kwadratowych.

DXN Marketing jest pierwszą firmą MLM, która rozpoczynała realizować koncepcję „Jeden Świat – Jeden Rynek”, co umożliwia dystrybutorom wszelkich krajów na świecie bezpośrednio sponsorować nowego dystrybutora na poziomie lokalnym lub międzynarodowym. DXN jest wiodącym eksporterem Malezji działającym w systemie MLM.

Misją DXN jest badanie i rozwój w celu zapewnienia produkcji wyrobów najwyższej jakości. Te starania w obszarze badań i rozwoju powodują, że produkty firmy spełniają wymogi najsurowszych norm międzynarodowych i są najbardziej naturalne jak tylko jest to możliwe.

One World One Market

Dział Laboratoryjny DXN Holding Bhd. w dniu 17 lipca 2006r otrzymał Certyfikat Akredytacyjny MS ISO/IEC 17025 za spełnienie warunków technicznych, za określony zakres działania i za funkcjonowanie systemu, który zapewnienia najwyższą jakość laboratoriów.

Działanie badawczo-rozwojowe również podkreśla długodystansowy cel DXN: na każdym etapie produkcji najważniejsza jest praktyka przyjazna dla środowiska i zdrowia człowieka.